Zadzwoń: +48 791 555 909

Napisz: sprzedaz@vetiss.pl

Cykl kot w gabinecie

3.06.2019

Spotkanie internistyczno - ultrasonograficzne "Kot w gabinecie" Poznań.

          Za nami 2 spotkanie warsztatowe dotyczące interny i diagnostyki ultrasonograficznej kotów. Spotkanie o tematyce "Kot w gabinecie- żółtaczka", poprowadzili lek. wet. Jakub Pernak i dr. n. wet. Joanna Szymczak. Podczas Kursu omawialiśmy po kolei diagnostykę, leczenie i monitoring kotów, które trafiły do gabinetu dr Pernaka z problemem żółtaczki. Następnie dr Joanna Szymczak przedstawiła wykład dotyczący diagnostyki USG chorób wątroby, dróg żółciowych i trzustki.


        Część praktyczna warsztatów obejmowała badanie USG kocich pacjentów pod okiem prowadzących. Zobrazowaliśmy m.in. kamicę dróg żółciowych, przebudowę przewlekłą wątroby, zdrowe i przewlekle przebudowane trzustki. Ćwiczyliśmy również obrazowanie brodawek dwunastnicy i odźwierników dzięki wykorzytaniu aparatów Sonoscape P50 oraz Sonoscape S8 EXP.  To był intensywny, pracowity dzień.


        Dziękujemy klinice Weterynarz Neo Vet Poznań za zaangażowanie w doborze pacjentów i wzorową organizację. Kolejne spotkanie z cyklu „Kot w gabinecie” już we wrześniu., również w Poznaniu.

Pani Doktor/Panie Doktorze,
proszę zostaw kontakt w sprawie zakupu aparatu USG.