Zadzwoń: +48 791 555 909

Napisz: sprzedaz@vetiss.pl

Diagnostyka układu mięśniowo- szkieletowego u psów i kotów

8.06.2019

               Wraz z Legwet - Lecznica Weterynaryjna przeprowadziliśmy warsztaty USG układu mięśniowo-szkieletowego.

               Wykładowcami byli dr.n.wet. Anna Kosiec-Tworus i lek.wet. Krzysztof Zdeb. Wykłady dotyczyły chorób ortopedycznych psów i kotów, które zostały omówione zarówno z perspektywy klinicznej jak i z perspektywy diagnostyki obrazowej.

               Dr Kosiec -Tworus przedstawiła możliwości badania USG pod kątem diagnostyki narządu ruchu, a następnie omówiła szczegółowo obrazy fizjologiczne i patologie na podstawie przypadków z praktyki własnej. Dr Zdeb szczegółowo przypomniał anatomię poszczególnych struktur stawowo-mięśniowych i omówił ich jednostki chorobowe od strony klinicznej. Podczas części praktycznej uczestnicy obrazowali struktury stawów i mięśni pod nadzorem Prowadzących, oglądali modele anatomiczne stawów i diagnozowali pacjentów.

             Te dwa dni były były bardzo merytoryczne i praktyczne dzięki wykorzystaniu aparatów Sonoscape S9 z głowicą hokejową idealnie pazującą do badania  małych przestrzeni międzystawowych. 

              Dziękujemy serdecznie Prowadzącym i Uczestnikom za to warstościowe spotkanie  Serdeczne podziękowania także dla lecznicy Legwet - Lecznica Weterynaryjna za pomoc w organizacji, a także za przygotowanie i dobór odpowiednich pacjentów .

 

 

Pani Doktor/Panie Doktorze,
proszę zostaw kontakt w sprawie zakupu aparatu USG.