Zadzwoń: +48 791 555 909

Napisz: sprzedaz@vetiss.pl

Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii

27.04.2020

Światowy Dzień Lekarza Weterynarii 

 

                 Został ustanowiony przez Światowe Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii ( World Veterinary Association ) w 2000 r. aby móc uświadomić jak ważną rolę spełniają Lekarze Weterynarii w społeczeństwie. Obchodzony jest co roku w ostatnią sobotę kwietnia. 

Celem tego dnia jest ukazanie jak ważny jest ten zawód, podkreślenie wkładu w troskę o zdrowie zwierząt oraz ludzi, dbanie o utrzymanie dobrostanu zwierząt, bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa w handlu zwierzętami i produktami pochodzenia zwierzęcego jak i ochrona zdrowia publicznego. 

Na całym świecie dzień ten obchodzi się w różny sposób poprzez organizację seminariów, warsztatów jak również "dni otwartych" w klinikach weterynaryjnych, na wydziałach weterynaryjnych uczelni wyższych czy w mediach społecznościowych. Ma to wszystko na celu propagowanie wiedzy o tym jak ważna jest rola lekarza weterynarii w codziennym życiu zwierząt jak i ludzi. 

                  W 2008 r Światowe Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii zadecydowało o utowrzeniu nagrody ( World Veterinary Day Award).  Celem jest wyróżnienie najbardziej udanego odchodu tego dnia. 

Każdego roku WVA wybiera tematykę dla Światowego Dnia Lekarza Weterynarii. W poprzednich latach motywamy było: oporność środków przeciwbakteryjnych, wścieklizna, koncepcja wspólnego zdrowia, różnorodność pracy wśród lekarzy weterynarii. 

W roku 2020 tematem jest ochorona środowiska mająca na celu poprawę życia i zdrowia zwierząt oraz ludzi.

W tym jakże ważnym dla nas dniu pragniemy złożyć wszystkim najlepsze życzenia przede wszystkim zdrowia abyśmy mogli w tym trudnym czasie dbać o zdrowie czworonogów i nie tylko! smiley                     

Pani Doktor/Panie Doktorze,
proszę zostaw kontakt w sprawie zakupu aparatu USG.