Warsztaty składają się z części teoretycznej, która zostanie udostępniona online na miesiąc przed warsztatami. Dostęp do niej będzie trwał to momentu rozpoczęcia się warsztatów.
Wykłady będzie można obejrzeć wielokrotnie w tym czasie. Wykłady online prowadzi dr n. wet. Wojciech Kinda.
Część praktyczna będzie miała miejsce stacjonarnie w Przychodni Weterynaryjnej HappyVet w Radomiu. Prowadzącym część praktyczną będzie dr n. wet. Piotr Dębiak.
Początek warsztatów 23.10.2022r.
9:00-10:00 rozpoczniemy częścią teoretyczną podsumowującą wykład online, będzie również czas na zadawanie pytań
10:00-13:00 cześć praktyczna badanie pacjentów w małych 3 osobowych grupach
13:00-14:00 obiad
14:00-17:00 cześć praktyczna badanie pacjentów w 3 osobowych grupach
Warsztaty te przeznaczone są zarówno dla osób, które zaczynają praktykę
ultrasonograficzną jak i dla tych, którym zależy na pogłębieniu wiedzy.
Omówiona zostanie:
-technika badania
Narządy jamy brzusznej:
-układ moczowy i rozrodczy
-układ pokarmowy
- trzustka
-wątroba
-śledziona
-węzły chłonne
Część praktyczna obejmuje samodzielne badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej pacjentów i interpretację wyniku badania pod okiem prowadzących.
Wykładowcy
Prowadzący część teoretyczną online.
Dr n.wet. Wojciech Kinda
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po odbyciu stażu w dwóch wrocławskich gabinetach weterynaryjnych, został zatrudniony w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Katedry i Kliniki Chirurgii na macierzystej uczelni, gdzie nieprzerwanie wykonuje badania RTG, USG, zajmuje się także tomografią komputerową. Autor wielu publikacji z dziedziny radiologii.
Prowadzący część praktyczną stacjonarnie.
Dr n. wet. Piotr Dębiak
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Od ponad dekady pracuje w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii. Pierwsze szlify związane z rentgenodiagnostyką zwierząt zdobywał pod bacznym okiem Prof. Stanisława Kopera. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta i pełni funkcję kierownika ww. jednostki. Od wielu lat zainteresowania swe wiąże z diagnostyką obrazową zwierząt. W tym zakresie aktywnie prowadzi zajęcia ze studentami. Pasjonat ultrasonografii. Jest dyplomowanym specjalistą z zakresu radiologii weterynaryjnej. Autor i współautor łącznie ponad 40 prac opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje na konferencjach, sympozjach i warsztatach w kraju i za granicą. Sam również prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu radiografii i ultrasonografii dla lekarzy weterynarii z całego kraju.