Warsztaty dotyczące badania ultrasonograficznego gałki ocznej psów i kotów. Omówione zostaną poszczególne struktury gałki ocznej, technika badania, prawidłowy obraz i najważniejsze patologie.
Część praktyczna obejmuje samodzielne badanie ultrasonograficzne gałki ocznej pacjentów oraz interpretację wyniku badania pod okiem prowadzących.
Wykładowcy
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.
Chorobami oczu psów, kotów oraz koni zajmuje się od 2005 roku. Podczas studiów odbyła liczne staże i praktyki zagraniczne, między innymi jako stypendystka na Uniwersytecie w Budapeszcie oraz na Uniwersytecie im. Ludwika Maximiliana w Monachium, w jednym z najlepszych ośrodków okulistyki weterynaryjnej w Europie pod kierunkiem prof. H. Gerhardsa.
Po stażu w szpitalu dla koni zdobywała doświadczenie z zakresu chorób zwierząt towarzyszących w jednej z większych wrocławskich lecznic.
Członek European Society of Veterinary Ophthalmology, wieloletni tłumacz pozycji okulistycznych dla wydawnictwa Elsevier, autorka wielu artykułów w prasie branżowej.
Uczestniczy regularnie w zjazdach ESVO oraz ECVO. Posiada ukończony kurs z zakresu chirurgii zaćmy metodą fakoemulsyfikacji oraz kriochirurgii. Ukończyła kurs I stopnia z zakresu okulistyki w Luxemburgu oraz II stopnia z zakresu chirurgii okulistycznej organizowanego w Tuluzie.
Od 2016 roku dodatkowo zajmuje się pracą naukową z zakresu zastosowania najnowszych osiągnięć medycyny regeneracyjnej w leczeniu chorób siatkówki.
Jest współautorką publikacji na temat regeneracji siatkówki w prestiżowym „Stem Cells Reviews and Reports” oraz oryginalnej pracy naukowej z zastosowania czynników regenerujących w degeneracji siatkówki w Journal of Clinical Medicine.
Od 2019 członek rady naukowej Międzynarodowego Instytutu Medycyny Translacyjnej.